22
ΜΑΪΟΥ
2019
screeneye.gr
No Comments 35 Views

Ξεκινά σήμερα το Sundance Festival: Η πλήρης λίστα των ταινιών που θα προβληθούν

Sundance15

Sundance15
Ξεκινάει σήμερα στη Utah το φεστιβάλ Σαντάνς το οποίο θα διαρκέσει μέχρι την 1η Φεβρουαρίου. Το φεστιβάλ που ξεκίνησε ο Ρόμπερτ Ρέντφορντ με σκοπό την ανάδειξη του εναλλακτικού κινηματογράφου φαίνεται πως και φέτος θα επιστήσει την προσοχή μας σε πολύ ενδιαφέρουσες ταινίες. Η πλήρης λίστα των ταινιών που θα παιχτούν στα πλαίσια του φεστιβάλ, διαγωνιστικού τμήματος και μη, είναι η παρακάτω.
advan
Αμερικανικό διαγωνιστικό(Μυθοπλασία)

“Advantageous,” σκηνοθεσίας Jennifer Phang

“The Bronze,” σκηνοθεσίας Bryan Buckley

“The D Train,” σκηνοθεσίας Jarrad Paul και Andrew Mogel

“The Diary of a Teenage Girl,” σκηνοθεσίας Marielle Heller

“Dope,” σκηνοθεσίας Rick Famuyiwa

“I Smile Back,” σκηνοθεσίας Adam Salky

“Me and Earl and the Dying Girl,” σκηνοθεσίας Alfonso Gomez-Rejon

“The Overnight,” σκηνοθεσίας Patrick Brice

“People, Places, Things,” σκηνοθεσίας James C. Strouse

“Results,” σκηνοθεσίας Andrew Bujalski

“Songs My Brothers Taught Me,” σκηνοθεσίας Chloé Zhao

“The Stanford Prison Experiment,” σκηνοθεσίας Kyle Patrick Alvarez

“Stockholm, Pennsylvania,” σκηνοθεσίας Nikole Beckwith

“Unexpected,” σκηνοθεσίας Kris Swanberg

“The Witch,” σκηνοθεσίας Robert Eggers

“Z for Zachariah,” σκηνοθεσίας Craig Zobel

summer
Διεθνές Διαγωνιστικό (Μυθοπλασία)

“Chlorine,” σκηνοθεσίας Lamberto Sanfelice

“Chorus,” σκηνοθεσίας François Delisle

“Glassland,” σκηνοθεσίας Gerard Barrett

“Homesick,” σκηνοθεσίας Anne Sewitsky

“Ivy,” σκηνοθεσίας Tolga Karaçelik

“Partisan,” σκηνοθεσίας Ariel Kleiman

“PRINCESS,” σκηνοθεσίας Tali Shalom Ezer

“The Second Mother,” σκηνοθεσίας Anna Muylaert

“Slow West,” σκηνοθεσίας John Maclean

“Strangerland,” σκηνοθεσίας Kim Farrant

“The Summer of Sangaile,” σκηνοθεσίας Alanté Kavaïté

“Umrika,” σκηνοθεσίας Prashant Nair

fal

Αμερικανικό Διαγωνιστικό (Ντοκιμαντέρ)

“3 1/2 MINUTES,” σκηνοθεσίας Marc Silver

“Being Evel,” σκηνοθεσίας Daniel Junge

“Best of Enemies,” σκηνοθεσίας Morgan Neville and Robert Gordon

“Call Me Lucky,” σκηνοθεσίας Bobcat Goldthwait

“Cartel Land,” σκηνοθεσίας Matthew Heineman

“City of Gold,” σκηνοθεσίας Laura Gabbert

“Finders Keepers,” σκηνοθεσίας Bryan Carberry and Clay Tweel

“Hot Girls Wanted,” σκηνοθεσίας Jill Bauer and Ronna Gradus

“How to Dance in Ohio,” σκηνοθεσίας Alexandra Shiva

“Larry Kramer in Love and Anger,” σκηνοθεσίας Jean Carlomusto

“Meru,” σκηνοθεσίας Jimmy Chin and E. Chai Vasarhelyi

“Racing Extinction,” σκηνοθεσίας Louie Psihoyos

“(T)ERROR,” σκηνοθεσίας Lyric R. Cabral and David Felix Sutcliffe

“Welcome to Leith,” σκηνοθεσίας Michael Beach Nichols and Christopher K. Walker

“Western,” σκηνοθεσίας Bill and Turner Ross

“The Wolfpack,” σκηνοθεσίας Crystal Moselle

SEMBENE

Διεθνές Διαγωνιστικό(Ντοκιμαντέρ)

“The Amina Profile,” σκηνοθεσίας Sophie Deraspe

“Censored Voices,” σκηνοθεσίας Mor Loushy

“The Chinese Mayor,” σκηνοθεσίας Hao Zhou

“Chuck Norris vs. Communism,” σκηνοθεσίας Ilinca Calugareanu

“Dark Horse,” σκηνοθεσίας Louise Osmond

“Dreamcatcher,” σκηνοθεσίας Kim Longinotto

“How to Change the World,” σκηνοθεσίας Jerry Rothwell

“Listen to Me Marlon,” σκηνοθεσίας Stevan Riley

“Pervert Park,” σκηνοθεσίας Frida and Lasse Barkfors

“The Russian Woodpecker,” σκηνοθεσίας Chad Gracia

“Sembene!,” σκηνοθεσίας Samba Gadjigo and Jason Silverman

“The Visit,” σκηνοθεσίας Michael Madsen

tangerine

Κατηγορία NEXT

“Bob and the Trees,” σκηνοθεσίας Diego Ongaro

“Christmas, Again,” σκηνοθεσίας Charles Poekel

“Cronies,” σκηνοθεσίας Michael Larnell

“Entertainment,” σκηνοθεσίας Rick Alverson

“H.,” σκηνοθεσίας Rania Attieh and Daniel Garcia

“James White,” σκηνοθεσίας Josh Mond

“Nasty Baby,” σκηνοθεσίας Sebastian Silva

“The Strongest Man,” σκηνοθεσίας Kenny Riches

“Take Me to the River,” σκηνοθεσίας Matt Sobel

“Tangerine,” σκηνοθεσίας Sean Baker

last

Πρεμιέρες

“A Walk in the Woods,” σκηνοθεσίας Ken Kwapis

“Brooklyn,” σκηνοθεσίας John Crowley

“Digging for Fire,” σκηνοθεσίας Joe Swanberg

“Don Verdean,” σκηνοθεσίας Jared Hess

“The End of the Tour,” σκηνοθεσίας James Ponsoldt

“Experimenter,” σκηνοθεσίας Michael Almereyda

“Grandma,” σκηνοθεσίας Paul Weitz

“I Am Michael,” σκηνοθεσίας Justin Kelly

“I’ll See You in My Dreams,” σκηνοθεσίας Brett Haley

“Last Days in the Desert,” σκηνοθεσίας Rodrigo Garcia

“Lila & Eve,” σκηνοθεσίας Charles Stone III

“Mississippi Grind,” σκηνοθεσίας Ryan Fleck και Anna Boden

“Mistress America,” σκηνοθεσίας Noah Baumbach

“Seoul Searching,” σκηνοθεσίας Benson Lee

“Sleeping With Other People,” σκηνοθεσίας Leslye Headland

“Ten Thousand Saints,” σκηνοθεσίας Robert Pulcini και Shari Springer Berman

“True Story,” σκηνοθεσίας Rupert Goold

“Zipper,” σκηνοθεσίας Mora Stephens

simone

Πρεμιέρες (Ντοκιμαντέρ)

“Beaver Trilogy Part IV,” σκηνοθεσίας Brad Besser

“The Black Panthers: Vanguard of the Revolution,” σκηνοθεσίας Stanley Nelson

“DRUNK STONED BRILLIANT DEAD: The Story of the National Lampoon,” σκηνοθεσίας Douglas Tirola

“Fresh Dressed,” σκηνοθεσίας Sacha Jenkins

“Going Clear: Scientology and the Prison of Belief,” σκηνοθεσίας Alex Gibney

“In Football We Trust,” σκηνοθεσίας Tony Vainuku και Erika Cohn

“The Hunting Ground,” σκηνοθεσίας Kirby Dick

“Kurt Cobain: Montage of Heck,” σκηνοθεσίας Brett Morgen

“The Mask You Live In,” σκηνοθεσίας Jennifer Siebel Newsom

“Most Likely to Succeed,” σκηνοθεσίας Greg Whiteley

“Prophet’s Prey,” σκηνοθεσίας Amy Berg

“Tig,” σκηνοθεσίας Kristina Goolsby και Ashley York

“What Happened, Miss Simone?” σκηνοθεσίας Liz Garbus

station

Κατηγορία New Frontier

“The Forbidden Room,” σκηνοθεσίας Guy Maddin και Evan Johnson

“Liveforever,” σκηνοθεσίας Carlos Moreno

“The Royal Road,” σκηνοθεσίας Jenni Olson

“Sam Klemke’s Time Machine,” σκηνοθεσίας Matthew Bate

“Station to Station,” σκηνοθεσίας Doug Aitken

“Things of the Aimless Wanderer,” σκηνοθεσίας Kivu Ruhorahoza

hellions

Κατηγορία Park City at Midnight

“Cop Car,” σκηνοθεσίας Jon Watts

“The Hallow,” σκηνοθεσίας Corin Hardy

“Hellions,” σκηνοθεσίας Bruce McDonald

“It Follows,” σκηνοθεσίας David Robert Mitchell

“Knock Knock,” σκηνοθεσίας Eli Roth

“The Nightmare,” σκηνοθεσίας Rodney Ascher

“Reversal,” σκηνοθεσίας J.M Cravioto

“Turbo Kid,” σκηνοθεσίας Anouk Whissell, Francois Simard και Yoann-Karl Whissell

aloft

Κατηγορία Spotlight

“6 Desires: DH Lawrence and Sardinia,” σκηνοθεσίας Mark Cousins

“’71,” σκηνοθεσίας Yann Demange

“99 Homes,” σκηνοθεσίας Ramin Bahrani

“Aloft,” σκηνοθεσίας Claudia Llosa

“Eden,” σκηνοθεσίας Mia Hansen-Løve

“Girlhood,” σκηνοθεσίας Céline Sciamma

“The Tribe,” σκηνοθεσίας Myroslav Slaboshpytskiy

“White God,” σκηνοθεσίας Kornél Mundruczó

“Wild Tales,” σκηνοθεσίας Damián Szifrón

RELATED ARTICLES

Επικοινωνία
Γενικό e-mail επικοινωνίας screeneyefilm@gmail.com Για αποστολή δελτίων τύπου κινηματογραφικών εκδηλώσεων cine-events@screeneye.net
Εγγραφείτε στο Newsletter μας
Εγγραφείτε τώρα στο newsletter μας για να μαθένετε πρώτοι τα τελευταία νέα μας!

Back to Top